NB: Avlyst!

Årets Fjellfestival & løp er dessverre avlyst grunnet svært krevende værforhold. Vi beklager dette, og håper å se dere alle igjen neste år.

Fjelløp med utsikt og utfordring

Vi introduserer en spennende ny distanse på Fjellfestivalen: Børrenøse Skyrace – 7 km i spektakulært høyfjellslandskap. 

Børrenøse Skyrace er et fjelløp for både erfarne fjelløpere og de som ønsker å prøve seg på fjelløp for første gang. Her kan du utfordre deg selv i spektakulær natur uten å måtte takle de aller lengste distansene.

Denne 7 km lange løypa med 450 høydemeter gir deg en annerledes løpsopplevelse, der høstens skiftende vær kan by på alt fra vind og snø til klar utsikt mot Jotunheimens majestetiske tinder. Med høyeste punkt på 1297 moh. er dette en ekte høyfjellsutfordring – enten du løper for å vinne eller vil nyte turen som en lørdagstur med familien.

Sikre deg plass på Børrenøse Skyrace, og bli med på et minneverdig eventyr i fjellet! Påmeldingen stenger kl 10:00 på løpsdagen.

Til påmelding
Løypekart og detaljer

Løype

Børrenøse Skyrace tar deg over ryggen av Børrenøse, og byr på en spektakulær rundtur i storslått fjellandskap. 

Lengde: 7 km

Stigning: 450 m.  

Underlag: 

  • Sti – ca 5 km  
  • Grusvei – ca 2 km 

Merking: Løypa vil merkes, men alle løpere plikter også å sette seg godt inn i løypetraseen på forhånd. 

GPX-fil: Se detlajert løypeprofil og last ned GPX-fil her. Krever Alltrail brukerprofil, men ikke abonnement. 

Last ned GPX-fil her.

Løype:

Løypekart Børrenøse Skyrace 2025

Med forbehold om endringer.

Anbefalt pakkeliste

Dette er et løp som foregår i høyfjellet på høsten, det kan bety varierende vær. Alle deltakere er selv ansvarlig for å kle seg for været. Vi har likevel laget en anbefalt liste med det en minimum burde ha med seg under løpet, i tillegg til det en har på kroppen. 

  • Fulladet mobil med løpets nødnummer lagret. Nødnummer kommer. 

  • Vind og vanntett jakke med hette 

  • Lue, hansker og buff

Trailrunner i høyfjellet – ung kvinne løper på Børrenøse

Drikkestasjoner

Det vil være en drikkestasjon underveis i løpet. 

Vidsyn Eldstøgo / Børrenøse

  • Etter ca 4 km

  • Mat og drikke: Vann, sportsdrikk

  • Fasiliteter: Førstehjelp

Trailrunner i høyfjellet – ung kvinne løper på Børrenøse
Viktig informasjon

Deltakerinformasjon

Aldersgrense: Åpen for alle, men alle deltakere som er 12 år eller yngre (født 2013 eller senere), må gå i følge med voksen over 18 år. 

Klasser: 

  • Jenter - under 16
  • Gutter - under 16 
  • Kvinner - over 16 
  • Menn - over 16

Deltakeravgift:  

Barn (under 16)

  • Early bird (08.11.24 - 31.12.24): Kr 185,-
  • Standardpris (01.01.25 - 21.09.25): Kr 250,- 
  • Last minute (22.09.25 - 02.10.25): Kr 315,- 

Voksen

  • Early bird (08.11.24 - 31.12.24): Kr 450,-
  • Standardpris (01.01.25 - 21.09.25): Kr 600,- 
  • Last minute (22.09.25 - 02.10.25): Kr 750,- 

Påmelding finner du her.

Max antall deltakere: 200

Registrering, henting av startnummer og sekk-sjekk: Det vil være mulig å registrere seg fredag fra kl. 17:00 til 21:00 eller lørdag 09:00 til 10:30. Registrering finner sted på Filefjellstuene. Vi oppfordrer alle som har anledning, til å registrere seg på fredag, da det forventes stor pågang på lørdag.

Informasjonsmøte: Det er obligatorisk å møte opp på informasjonsmøtet. Løpere som ikke møter opp, vil ikke få starte. Her vil det bli gitt viktig informasjon om gjennomføring av løpet og oppdaterte føremeldinger.  

Reglement: Ved å melde deg på godkjenner du løpets reglement og plikter å skrive under på ansvarsfraskrivelse ved henting av startnummer.

Avmelding: Dersom du ikke har anledning til å delta på løpet, ber vi deg vennligst gi beskjed til oss. 

Føre: Vårt team vurderer fortløpende forholdene med tanke på føre, vær, vind og deres sikkerhet. Hvis det oppstår endringer som krever justeringer av løypetraseen, vil påmeldte deltakere bli informert. 

Dusj: Det vil være tilgang på dusj etter målgang på Filefjellstuene. Bruk av dusj er gratis, men det er kun to dusjer tilgjengelig, så du må beregne litt ventetid. Ta med egen håndduk og såpe.  

Premieutdeling: Alle løpere får en deltakermedalje ved målgang. Premieutdelingen starter kl. 17:00. Merk at personlig oppmøte på premieutdelingen er nødvendig for å motta premier du har vunnet.

Spørsmål: Har du noe du lurer på? Send oss en e-post på nikolai.tefre.lunder@fredensborgfritid.no  

På informasjonsmøte vil det bli åpning for spørsmål på slutten. Dersom du har spørsmål ønsker vi disse oversendt per mail på forhånd. Vi vil gjøre vårt beste til å svare på alle spørsmål som kommer inn frem til fredag kl 18:00. Er det noen spørsmål som går igjen vil de bli tatt opp på informasjonsmøtet. 

NB: Avlyst!

Årets Fjellfestival & løp er dessverre avlyst grunnet svært krevende værforhold. Vi beklager dette, og håper å se dere alle igjen neste år.

Program

Fredag 3. oktober
17:00-21:00 Registrering, henting av startnummer og sekk-sjekk Filefjellstuene
Lørdag 4. oktober
09:00-11:45 Registrering, henting av startnummer og sekk-sjekk Filefjellstuene
12:00 Informasjonsmøte Filefjellstuene
13:00 Fellesstart Filefjellstuene
17:00 Premieutdeling Filefjellstuene

 

Tyin Filefjell Fjellfestival

Velkommen til en innholdsrik og morsom helg på høstfjellet

Fjelløpet Børrenøse Skyrace arrangeres som en del av Fjellfestivalen på Tyin Filefjell. Ved siden av løpene blir det et spennende program med aktiviteter og opplevelser for både store og små. Fjellet er også på sitt vakreste på denne tiden av året! Så ta med deg venner og familie for en helg fylt med naturopplevelser, lek og moro.

Tyin Filefjell Extreme & Fjellfestivalen
Familietur på Filefjellseggen mellom Skørsnøse og Støgonøse, med utsikt mot Jotunheimens tinder